Volilni občni zbor

Redni letni občni zbor PGD Dvor je potekal v soboto, 10. februarja, v dvorani gasilskega doma Dvor, ki je vsem zbranim ponudila prijeten ambient. Poleg članic in članov društva so bili na občnem zboru prisotni tudi gostje, in sicer: župan občine Dobrova – Polhov Gradec Franci Setnikar, poveljnik Gasilske zveze Dolomiti Filip Božnar, poveljnik predstavniki PGD Polhov Gradec, Hruševo, Črni vrh, Zalog in Dobrova ter TD Vetrnik.

Leto 2017 je minilo v znamenju številnih intervencij. V preteklem letu smo posredovali kar na 19 intervencijah, kar je daleč največ do sedaj. Skupno pa smo samo na njih opravili 640 prostovoljnih ur. Naše 30 let staro vozilo Iveco ni bil več kos izzivom sodobnega časa, zato smo se odločili za nakup novejšega rabljenega vozila. Nakup smo izpeljali v oktobru in v dom pripeljali novejše in sodobnejše moštveno vozilo Renault Traffic, ki smo ga kupili od PGD Ježica. Sedaj nas čaka še izdelava prikolice, saj bo potrebno vso opremo iz starega vozila prestaviti v njo.

Preko celega leta so aktivno delovali tudi mladi, kjer so najvidnejši rezultat dosegle mladinke (Sara, Nika, Ema), ki so na državni orientaciji v Gorici pri Slivnici zasedle 16. mesto med 31 ekipami.

Tudi veterani so se v letu 2017 aktivno vključevali pri delu v društvu na področjih katere še zmorejo.

Letošnji občni zbor je bil volilen za naslednje 5-letno mandatno obdobje. Pri funkcionarjih društva ni prišlo do sprememb. Še naprej bo predsednik Rok Setnikar, poveljnik pa Gregor Peklaj. Do nekaj sprememb pa je prišlo v upravnem odboru, nadzornem odboru in disciplinski komisiji.