18 naših gasilcev nad požar hiše na Podrebri

V sredo, 24. aprila, smo bili ob 15:42 aktivirani na požar hiše na Podrebri. Proti mestu intervencije smo nemudoma izvozili z GVC 16/25 ter GVM-1 ter naleteli na dobro razvit požar ostrešja, ki je zahteval takojšnje in odločno ukrepanje.

Zunanji napadi so se pričeli takoj, medtem ko so notranji napadalci z izolirnimi dihalnimi aparati varno vstopili v hišo, pripravljeni na soočanje z nevarnostmi. V boju proti ognju je sodelovalo 18 gasilcev iz našega društva, ki so si prizadevali za učinkovito obvladovanje situacije, požar pa so gasili tudi gasilci iz PGD Polhov Gradec in PGD Črni Vrh.

Z vztrajnostjo, koordinacijo in požrtvovalnostjo smo gasilci uspeli lokalizirati in pogasiti požar na ostrešju hiše. Po temeljitem ukrepanju je sledila še skrbna preventivna akcija – zasilno prekrivanje hiše, da bi dodatno zmanjšali možnost nadaljnje škode.