Vaja ob pregledu društva

Letošnja vaja za pregled društva je potekala v nedeljo, 9. oktobra, na stanovanjsko hišo v Dolenji vasi. Predpostavka vaje je bila, da je požar nastal v kuhinji zaradi pozabljene hrane na štedilniku. Tisti čas sta se v stanovanju nahajala dva otroka, eden se je nahajal v sosednji sobi in mu je pri umikanju spodrsnilo, drugi je ostal ujet na podstrešju.

Na kraj vaje smo izvozili z vsemi tremi gasilski vozili. Ob prihodi na kraj dogodka se je ugotovilo, da ob objektu leži še en ponesrečenec, ki je padel iz lestve. Prva napadalna skupina je vstopila skozi glavni vhod in pričela s preiskovanjem objekta, sočasno se je zunaj naredilo varovanje napadalcev. V nadaljevanju se je opremila še druga napadalna skupina in se preko lestve povzpela v prvo nadstropje, kjer je iskala pogrešanega otroka. Zaradi morebitne potrebe po vodi se je naredil B vod iz Gradaščice. Reševanje otroka v zgornjih prostorih se je izvedlo s pomočjo vrvne tehnike.