Vaja na okrepčevalnico pr’ Andrejc

Vaja na okrepčevalnici pr’ Andrejc [foto: Klemen Zibelnik/PGD Dvor]

V soboto, 28. septembra, smo izvedli vajo na objekt okrepčevalnice pr’Andrejc v Dvoru. Predpostavka vaje je bila, da je prišlo do požara v skladiščnem prostoru. Iz gasilskega doma smo izvozili s tremi vozili. Po prihodu na kraj vaje, smo izvedli notranji napad in zunanje varovanje. Ker je v neposredni bližini poslovni prostor – gostinski lokal, se je izvedla evakuacija gostov.

Delovna nesreča [foto: Klemen Zibelnik/PGD Dvor]

Lastnik lokala nam je ob prihodu sporočil, da se je zgodila še delovna nesreča. Delavec se je ustrašil požara in je nesrečno padel pod bager. S postopki prve pomoči smo ga uspešno rešili. Ko je bil požar že lokaliziran in se je oprema delno že pospravila, pa je na pobočju padel še motokrosist. Člani društva smo ob reševanju ponovili pravilne postopke prve pomoči ob sumu na poškodbo hrbtenice.

Fotogalerija: 28.09.2013 – društvena vaja na okrepčevalnico pr’ Andrejc [foto: Klemen Zibelnik/PGD Dvor]