Sijajna rekordna občinska orientacija

Mladina našega društva nadaljuje z odličnimi rezultati. Sobotno dopoldne, 7. maja, so se odpravili v Preserje, kjer jih je čakal nastop na občinskem tekmovanju v orientacijskem teku. Tekmovanja smo se udeležili z rekordnimi osmi ekipami, s čimer smo bili med vsemi društvi najbolj množično zastopani.

Pričetek teka je bil v Preserjah, mlade je nato pot vodila preko Sv. Ane do cilja na Jezeru. Tekmovanje je potekalo za vse tri gasilske zveze – GZ Brezovica, GZ Horjul in GZ Dolomiti. Na progi so vse ekipe čakale kontrolne točke, kjer se je preverjalo njihovo gasilsko znanje.

Številne ponovitve vaj, ki so jih opravili naši mladi gasilci, so obrodili sadove. Izmed osmih ekip jih je do medalj prišlo kar pet ter s tem do pravice do nastopa na regijskem orientacijskem tekmovanju, ki bo 28. maja na območju GZ Vodice.

Pet ekip na zmagovalnem odru

Do zmage so prišli druga ekipa pionirk (Kaja, Maja Ku., Maja Ka.), druga ekipa mladink (Sara, Nika K., Ema) in pripravniki (Kristina, Tilen, Jan Ja.), srebrno medaljo pa sta si za drugo mesto priborili prva ekipa pionirk (Ema, Nina, Taja) ter druga mladinska ekipa (Jan Je., Jure, Martin).

Kot rečeno so tri ekipe ostale izven najboljše trojice. Pionirji (Nik, Tomaž, Katja) so zasedli sedmo mesto, prva ekipa mladink (Ida, Brina, Nika Ž.,) je bila šesta ter prva ekipa mladincev (Miha, Timotej, Peter) peta.

Kot je že navada nekaj let, pa se pokali podelijo za najboljše tri v seštevku vseh treh gasilskih zvez. Tu smo v vitrine gasilskega doma prinesli štiri pokale. Prvo mesto so osvojili pripravniki, druga ekipa pionirk ter druga ekipa mladink, za piko na i pa so tretje mesto osvojile še pionirke prve ekipe.

Rezultati: Občinsko tekmovanje v orientaciji 2016
Rezultati: Časi teka