Redni letni pregled društva

V nedeljo, 9. oktobra, je potekal redni letni pregled društva. Prikazna vaja, ki si jo je ogledala komisija GZ Dolomiti je potekala na objekt Babna Gora 9 (pr’ Repc). Predpostavka vaje je bila, da je pri delu na žagi prišlo do iskrenja. Leteče iskre so vžgale material v bližini. Požar je najprej poskusil pogasiti domačin z ročnim gasilnikom. Po neuspešnem gašenju z ročnim gasilnikom je obvestil okoliščke domačine, ki so pričeli gasisti požar z opremo iz shrambe Trojka Babna Gora. Vodja Trojke Babna Gore je hkrati obvetil tudi ReCo, ki je nato aktiviral PGD Dvor po sredstvih zvez. Med vajo se je izvajalo: gašenje požara, reševanje težko poškodovane oseba iz nadstropja, reševanje osebe preko lestve, odstanjevanje gorljivih materialov, umikanje kmetijske mehanizacije, nevarnih snov in plinske jeklenke.