Pionirke bronaste na državni orientaciji

Kot kaže so nam sobote, ki pridejo na 17., posijane z odličnimi rezultatih. Pred dvema letoma so namreč pionirke (17. maj 2014) na državnem tekmovanju v gasilsko-športnih disciplinah v Ormožu osvojile tretje mesto, ravno tako pa je bil za naše društvo odličen 17. september 2016, ko so se naša dekleta znova zavihtela na zmagovalni oder.

Letošnje državno tekmovanje v orientacijskem teku je potekalo na Golteh, kjer je ekipe pričakalo spremenljivo vreme. Na trenutke je deževalo, pojavljala pa se je tudi megla. Vse skupaj je že tako zahtevno progo po strmem terenu tako oteževala še spolzka podlaga. Preko občinskih in regijskih nivojev smo se na državno tekmovanje uvrstili s pionirkami in pripravniki.

Pripravniki na 20. mestu

V senci uspeha pionirk so tako ostali pripravniki. Jan, Tilen in Kristina so se pogumno podali na progo, čeprav so lahko le upali, da jih ne ujame dež. Žal jih je proti koncu teka ujel eden močnejših nalivov, a jih to ni odvrnilo od uspešnega zaključka teka. Posebno velja pohvaliti njihov nastop na kontrolnih točkah, kjer so prav vse vaje opravili z odliko. Naj Jan in Tilen ne zamerita, a posebna pohvala velja za Kristino. Že ob uvrstitvi na državno tekmovanje je dejala, da bo nastopila tudi, če ji manjka pol noge. Obljubo je držala, saj se je na progo podala z vročino! Lahko rečemo le kapo dol. Uvrstili so se na 20. mesto med 29. nastopajočimi.

Pionirke dorasle

Pionirke so nastopile v postavi Maja Ku., Maja Ka. in Kaja. Po lanskem uspešnem nastopu na državni orientaciji na Dolah pri Litiji, kjer so v sicer dveh ločenih ekipah, zasedle 6. in 10. mesto, so tokrat dorasle in ob spremljanju mentorja Markota, vnovič vknjižile izjemen uspeh. Zavihtele so se na tretje mesto.

Veselje se je lahko pričelo. Pionirke so si skočile v objem. V uspeh so bile tako prepričane, da so na zadnjih vajah z žrebom določile, katera bo tista srečnica, ki bo lahko prva dvignila pokal. S tako miselnostjo in pristopom se lahko doseže izjemne rezultate. Dekleta so sedaj zaključila s pionirsko kategorijo, saj že drugo leto prehajajo k mladinkam, a za njimi je kupica izjemnih otrok, za katere bomo na tekmovanjih še mnogokrat slišali “Dajmo Dvorci”.

Ob vrnitvi v domačo vas so se tekmovalke presedle v GVC 16/25, ki jih je pripeljal pred gasilski dom. Tam jih je še čakala kupica navijačev, ki so jih bučno sprejeli.

Rezultati: Državno tekmovanje v orientacijskem teku