Občni zbor v znamenju tekmovalnih uspehov

Redni letni občni zbor PGD Dvor je potekal v soboto, 11. februarja, v dvorani gasilskega doma Dvor, ki je vsem zbranim ponudila prijeten ambient. Poleg članic in članov društva so bili na občnem zboru prisotni tudi gostje, in sicer: župan občine Dobrova – Polhov Gradec Franci Setnikar, predsednik Gasilske zveze Dolomiti Marjan Peklaj, poveljnik sektorja Polhov Gradec Janez Stanovnik ter predstavniki PGD Polhov Gradec, Hruševo in Dobrove.

Nadvse aktivno leto 2016

Leto 2016 je minilo v znamenju uspehov na mladinskih tekmovanjih. Ker je bilo leto, ki mineva mirnejše z vidika intervencij in gradbeno obnovitvenih del, ki smo jih res veliko opravili v preteklih letih, ko smo dodobra prenovili naš gasilni dom, smo leta 2016 več pozornosti posvetili izobraževanju, vajam, urejanju opreme ter pripravam na tekmovanja.

Na operativnem področju smo imeli štiri intervencije. Celo leto smo nadgrajevali svoja znanja s pripravljanjem različnih vaj, katera zajemajo znanja od gašenja notranjih požarov, vrvne tehnike, uporaba gasilske tehnike in obnavljali znanje iz nudenja prve pomoči.

Preko celega leta so aktivno delovali tudi mladi, kjer so najvidnejši rezultat dosegle pionirke (Maja, Kaja, Maja), ki so na državni orientaciji na Golteh dosegle tretje mesto. Prav tako pa so se pionirke na državnem tekmovanju v gasilsko-športnih disciplinah v Kopru uvrstile na nehvaležno četrto mesto.

Tudi veterani so se v letu 2016 aktivno vključevali pri delu v društvu na področjih katere še zmorejo.