Gozdni požar ob cesti Polhov Gradec – Zalog

V petek, 9. marca, je na travniku ob cesti Polhov Gradec – Zalog, približno 500 metrov od Pograjskega doma proti Zalogu, zagorela trava. Ker je trenutno izredno sušno obdobje, se je požar razširil po travniku proti gozdu. Ob 15:28 smo bili tako aktivirani. Takoj smo izvozili s GVC 16/25 ter se napotili na mesto intervencije. Tam so že bili člani PGD Polhov Gradec, ki so napeljali hitri napad in pričeli z gašenjem. Pri gašenju smo jim priskočili na pomoč. Na kraj dogodka smo se napotili tudi s cisterno GVC 16/40 in GV1. Na pomoč so prišli tudi člani PGD Črni vrh. Po dobri uri borbe z ognjem nam je uspelo požar pogasiti. Na kraju požara je ostala še gasilska straža. Skupno so na intervenciji, kjer je pogorelo okoli 1000 kvadratnih metrov travnika in gozda, sodelovala tri društva s skupno 34 gasilci in sedmimi vozili. Iz našega društva je na intervencijo odšlo 11 gasilcev.

Fotogalerija: 09.03.2012, gozdni požar [foto: Klemen Zibelnik]
Priloga: Lokacija požara v Google Earth (.kmz)