Redni letni občni zbor

Redni letni občni zbor PGD Dvor je potekal v soboto, 26. marca, v dvorani gasilskega doma Dvor, ki je vsem zbranim ponudila prijeten ambient. Poleg članic in članov društva sta bila na občnem zboru prisotna tudi gosta, in sicer: župan občine Dobrova – Polhov Gradec Franci Setnikar in poveljnik Gasilske zveze Dolomiti Filip Božnar.

Leto 2021 zaznamoval uspeh pionirjev

Leto 2021 je bilo sicer zaznamovano s epidemiološkimi ukrepi, a smo kljub temu lahko izpeljali dobršen del aktivnosti. Namesto odpadle veselice smo izpeljali vikend Dvorskih pic. Pice so stalnica na naših veselicah, zato naših krajanov nismo hoteli prikrajšati za ta užitek. Dogodek je bil nadvse uspešno izpeljan.

Veliko časa smo namenili tudi pridobitvi gradbenega in uporabnega dovoljenja za gasilski dom, ki je sedaj v zaključni fazi.

Celo leto smo nadgrajevali svoja znanja s pripravljanjem različnih vaj, katera zajemajo znanja od gašenja notranjih požarov, vrvne tehnike, uporaba gasilske tehnike in obnavljali znanje iz nudenja prve pomoči.

Pri delu z mladino smo nadaljevali z utečenimi programi tudi v letu 2021. Zgodovinski uspeh so dosegli pionirji, ki so postali državni prvaki v gasilsko-športnih disciplinah junija v Celju. Poleg tega so glavni poudarki dela z mladino še nastop mladincev na državnem tekmovanju v gasilsko-športnih disciplinah, rekordnih 27 otrok na noči z gasilci ter izvedba številnih drugih aktivnosti.
Tudi veterani so se v letu 2021 aktivno vključevali pri delu v društvu na področjih katere še zmorejo.

Naše delo sta pohvalila tako župan občine Dobrova – Polhov Gradec Franc Setnikar kot poveljnik Gasilske zveze Dolomiti Filip Božnar.