Pionirji prejeli občinsko priznanje

Ekipa pionirjev našega društva v sestavi Jakob Oven, Oskar Oven, Jerneja Sečnik, Nejc Sečnik, Jaka Brumen, Eva Osredkar, Tina Kunčič, Ivo Oblak in David Armič je prejela priznanje občine Dobrova – Polhov Gradec za izkazano prizadevnost na področju gasilstva v občini.

Ekipa pionirjev je namreč z izjemnim nastopom na lanskoletnem državnem tekmovanju v gasilsko-športnih disciplinah pometla s konkurenco in osvojila naslov državnih prvakov. Tako je na predlog Gasilske zveze Dolomiti občinski svet Občine Dobrova – Polhov Gradec na svoji 19. redni seji dne 1. junija naši ekipi podelil občinsko priznanje.

Slavnostna podelitev je potekala v sklopu prireditve ob občinskem prazniku v športni dvorani OŠ Polhov Gradec, kjer je bilo prisotnih lepo število obiskovalcev. Naši ekipi so namenili bučen aplavz. Ekipa pa je imela še en privilegij, saj so jim bili dodeljeni sedeži ob dvakratni olimpijski prvakinji Urši Bogataj, ki je postala častna občanka naše občine. Morda pa je Urša našim dekletom in fantom zaupala recept za olimpijske kolajne in bodo nemara med mladinci posegli po gasilskih olimpijskih medaljah.

Obrazložitev prejema občinskega priznanja pionirjev PGD Dvor
Ekipe pionirjev, ki so v prostovoljnem gasilskem društvu Dvor najbolj številčne, se redno udeležujejo tekmovanj tako v gasilsko-športnih disciplinah kot tudi v orientaciji in kvizu. Že leta 2019 je ekipa dvorskih pionirjev dosegla izjemne rezultate ter se kvalificirala na državno tekmovanje v gasilsko-športnih disciplinah. Ko pa je spomladi 2020, vsi vemo izbruhnila epidemija koronavirusa, so bila tekmovanja odpovedana oz. prestavljena. Med njimi tudi državno tekmovanje, ki je bilo prestavljeno na leto 2021, s tem pa je zaradi prevelike starosti odpadlo več kot polovica članov pionirske ekipe, zato so mentorji morali sestaviti novo ekipo in spomladi 2021 so pričeli s pripravimi. Pričakovanja za uspeh nove ekipe so bila zadržana, saj je devet članska ekipa skupaj delovala le tri mesece preden so se odpravili na državno tekmovanje v Celje, a na tekmovanju so pokazali vse svoje znanje. Odlično so opravili vajo z vedrovko in izjemno odtekli tek na atletski progo ter prevzeli vodstvo. Pionirji prostovoljnega gasilskega društva Dvor Jakob, Oskar, Jerneja, Nejc, Jaka, Eva, Ivo, David in Tina so vodstvo ohranili in postali državni prvaki.

« of 2 »