Vrnilo se je naše udarno vozilo GVC 16/25

Ob oktobrskih poplavah je na našem udarnem vozilo GVC 16/25 ob posredovanju v intervenciji nastala resna okvara, zaradi česar vozilo ni bilo vozno in operativno sposobno. Ob intervencijski vožnji pri reševanju voznika in vozila, ki je obtičalo v globoki vodi, nam je pri vožnji po poplavljeni cesti voda preko zračnega filtra zalila motor in posledično resno poškodovala motor vozila.

Odhod vozila PGD Slape – Polje in prihod našega udarnega GVC 16/25 [foto: Klemen Zibelnik/PGD Dvor]

S popravilom smo pričeli takoj, a je bilo kmalu jasno, da je motor resno poškodovan, zaradi česar smo bili brez udarnega vozila vse do 1. decembra, ko je vendarle prišlo iz popravila. S prihodom vozila bomo tako lahko znova zagotavljali nemoteno požarno varnost na našem območju ter tudi širše.

Med gasilci solidarnost še velja

Odsotnost udarnega vozila GVC 16/25 se je tako pozna na večih področjih. Vso opremo namreč, ki smo jo imali v tem vozilu, je nemogoče prerazporediti v ostali vozili, saj v njih enostavno ni prostora. Manjkajočih 2.500 litrov vode se predvsem v začetni fazi intervencije še kako pozna. A solidarnost med gasilci še vedno živi. Dobra volja gasilcev iz PGD Podutik – Glince in PGD Slape – Polje nas je povezala z gasilci iz PGD Slape – Polje, ki so nam ponudili pomoč v obliki začasne izposoje njihovega “upokojenega” gasilskega vozila GVC 16/25 na podvozju TAM. V omenjeno vozilo smo takoj ob prihodu v garažo našega gasilskega doma namestili poleg njihove opreme še svojo opremo, ki se na intervencijah najbolj potrebuje. Dogovor med obema društvoma je bil, da omenjeno vozilo ostane v našem društvu v brezplačnem najemu do vrnitve našega vozila iz popravila.

Gasilcem PGD Slape – Polje se iskreno zahvaljujemo za njihovo lepo gesto!