VIDEO: Prevzeli smo podvozje Scania novega vozila GVC-3

Torek, 12. marec, je za nas velik dan, saj smo prevzeli podvozje novega gasilskega vozila znamke Scania. Predstavniki društva so se odpravili v Maribor na sedež podjetja in si ogledali našo novo pridobitev vozilo Scania z oznako P 360 B4x4HZ. Vozilo ima štirikolesni pogon (4×4) in avtomatiziran menjalnik s programsko opremo prilagojeno terenskim vozilom. Po prevzemu vozila smo opravili tudi kratko vožnjo po parkirišču podjetja ter ga tako tudi v praksi preizkusili. Z videnim smo bili nadvse zadovoljni.

Vozilo bo sedaj prepeljano k nadgraditelju, ki ga bo predelal v gasilsko vozilo z oznako GVC-3 po tipizaciji Gasilske zveze Slovenije. Kapaciteta rezervoarja vode bo minimalno 6.000 litrov, vozilo pa bo opremljeno s hitro napadalnim navijakom, vso potrebno gasilsko tehnično opremo in prostorom za prevoz najmanjše gasilskotehnične enote – skupine, ki šteje poleg voznika strojnika še vodjo skupine.
Novo gasilsko vozilo bo namenjeno hitrejšemu, varnejšemu in učinkovitejšemu posredovanju na intervencijah ter prevozom pitne vode. Predvsem pa bo predstavljalo velik doprinos k večji varnosti občanov.

Predviden prihod novega gasilskega vozila v naš vozni park je v jesenskih mesecih.

Kako nam lahko pomagate

Člani društva se že nekaj let trudimo in po svojih najboljših močeh zbiramo finančna sredstva za realizacijo tega projekta. Nakup novega vozila predstavlja veliko finančno breme za društvo. Ocenjena vrednost nakupa nove cisterne znaša preko 250.000 €. Občina Dobrova – Polhov Gradec in Gasilska zveza Dolomiti bosta vozilo sofinancirali v vrednosti 135.000 €, ostala sredstva moramo zbrati sami.

Če ste nam pripravljeni finančno pomagati, lahko finančna sredstva nakažete kot je navedeno v nadaljevanju.

Prejemnik: Prostovoljno gasilsko društvo Dvor pri Polhovem Gradcu, Dvor pri Polhovem Gradcu 23, 1355 Polhov Gradec
Transakcijski račun: SI56 6100 0002 3861 571
Namen: Novo gasilsko vozilo
Koda namena: CHAR (donacijsko plačilo)

Za vse dodatne informacije in pojasnila smo vam na voljo:
Email naslov: primoz@pgd-dvor.si
Telefon: 031/736-980, Primož Zibelnik (poveljnik PGD)
QR koda za plačilo preko
mobilne banke

Za kakršnokoli obliko pomoči se vam dvorski gasilci že vnaprej od srca zahvaljujemo in vas prijazno pozdravljamo z gasilskim pozdravom Na pomoč!