VIDEO: Poslovili smo se od TAM-a

V jesenskem času bomo v naše garaže pripeljali novo gasilsko cisterno GVC-3, ki bo nadomestila 47-let starega TAM-a. Namero o prodaji našega veterana smo pred dnevi objavili na internetu in po pičlih 23 urah je bila kupčija sklenjena in vozilo je dobilo novega lastnika. Interesentov za nakup je bilo celo več.

V soboto, 17. februarja, smo tako vozilo odpeljali k novemu lastniku, ljubitelju in zbiratelju starih vozil znamke TAM, na drugi konec Slovenije. Za dvourno vožnjo se je javil poveljnik društva Primož, nekaj preostalih članov pa je odšlo za njim s kombijem. Z novim lastnikom smo v prijetnem vzdušju izmenjali spomine za pretekle dogodivščine z vozilom ter si ogledali zbirko njegovih preko 20 vozil TAM.

Kot že rečeno, pa bo v jesenskem času v našo garažo prišlo sodobno gasilsko vozilo GVC-3 na podvozju Scania. Vozilo bo imelo štirikolesni pogon (4×4) in avtomatiziran menjalnik s programsko opremo prilagojeno terenskim vozilom. Nadgradnjo v gasilsko vozilo po tipizaciji Gasilske zveze Slovenije bo izdelalo podjetje GV Pušnik iz Črešnjevca pri Slovenski Bistrici. Kapaciteta rezervoarja vode bo minimalno 6.000 litrov, vozilo pa bo opremljeno s hitro napadalnim navijakom, vso potrebno gasilsko tehnično opremo in prostorom za prevoz najmanjše gasilskotehnične enote – skupine, ki šteje poleg voznika strojnika še vodjo skupine.

Kako nam lahko pomagate pri nakupu novega vozila

Prejemnik: Prostovoljno gasilsko društvo Dvor pri Polhovem Gradcu, Dvor pri Polhovem Gradcu 23, 1355 Polhov Gradec
Transakcijski račun: SI56 6100 0002 3861 571
Namen: Novo gasilsko vozilo
Koda namena: CHAR (donacijsko plačilo)

Za vse dodatne informacije in pojasnila smo vam na voljo:
Email naslov: primoz@pgd-dvor.si
Telefon: 031/736-980, Primož Zibelnik (poveljnik PGD)
QR koda za plačilo preko
mobilne banke

Za kakršnokoli obliko pomoči se vam dvorski gasilci že vnaprej od srca zahvaljujemo in vas prijazno pozdravljamo z gasilskim pozdravom Na pomoč!