VIDEO: Mladinke državne podprvakinje v kvizu

Na OŠ Brinje v Grosuplju je v soboto, 15. aprila, potekalo 21. državno tekmovanje v gasilskem kvizu, katerega so se udeležila pionirke in mladinke naše društva. Vstopnico so si priborile preko izbirnih občinskih in regijskih tekmovanj.

Ob jutranjem vstopu v gasilski kombi, s katerim so se odpravile proti tekmovanju, jih je čakalo presenečenje – velika čokolada za vsako izmed ekip. Morda je bila to tista dodatna motivacija za ekipi, da sta se na tekmovanju odrezali odlično.

Obe ekipi so čakale teoretične in praktične naloge. V teoretične znanju so pokazale znanje v prvi pomoči, drži – ne drži, požarni preventivi, križanki in poišči besede, med tem ko so jih na praktičnem delu čakale naloge iz gasilskih spretnosti in vozlov.

Znova se lahko razveselimo medalje, saj so mladinke v sestavi Ema, Nina in Lucija, z zastavljenimi nalogami opravile odlično in zasedle drugo mesto ter tako postale državne podprvakinje. S tem so prvič v zgodovini društva domov prinesle medaljo iz gasilskega kviza, sicer pa je to že šesta medalja iz državnega nivoja, sicer prva za drugo mesto. Lahko pa se pohvalijo tudi z novim društvenim rekordom v izdelavi vozlov, ki sedaj znaša 10,3 sekunde.

Ne smemo pa pozabiti na pionirke, kjer so Ela O., Klara in Ela Š., z veliko željo in izjemnim napredkom od preteklega tekmovanja vknjižile vrhunsko deveto mesto. Ob razglasitvi so bile nekoliko žalostne, a bodo s časoma ugotovile, da osvojile odlično uvrstitev, saj je na izbirnih občinskih tekmovanjih sodelovalo preko 2000 pionirskih ekip.

Ob prihodu v domači kraj so našim junakinjam domači gasilci, starši in ostala gasilska mladina pripravili veličasten sprejem. Slavnostni slavolok so pripravili kar mladi gasilci, ki so v tem nadvse uživali. Zbrane so nagovorili ter tekmovalkam čestitali predsednik društva Žiga Sečnik, poveljnik društva Primož Zibelnik ter predsednik Gasilske zveze Dolomiti Franc Zibelnik.

Rezultati: Državni kviz