VIDEO: Mladinci 17. na državnem tekmovanju s hidrantom

Po uspešnem nastopu na regijskem tekmovanju v lanskem letu so si mladinci našega društva priborili nastop na državnem tekmovanju v gasilsko-športnih disciplinah. Dan D je prišel v soboto, 23. septembra, ko so se skupaj z mladinci PGD Butajnova – Planina in pionirkami PGD Horjul ter navijači odpeljali v Gornjo Radgono. Na tekmovanje so se pripravljali dolgo, zato so bili pred nastopom optimistični. Najprej jih je čakala mokra vaja s hidrantom. Izvedli so jo v času 33,15, kar je nov društveni rekord, poudariti pa je potrebno, da takšnega časa na vajah niso dosegli velikokrat. Žal so pri tem naredili majhno napakico, ki jim je prinesla 5 kazenskih sekund.

Sledili sta še dve vaji. In sicer vaja razvrščanja, kjer je desetarka Ema povelja izražala jasno, glasno in odločno, enota pa ji je sledila. Za brezkompromisno poveljevanje so bili pohvaljeni, a so pri tem nekoliko neustrezno izvedli zaustavitev enote, kar je pomenilo 4 kazanske točke. Na koncu pa so imeli za nalogo še teoretični test, kjer so bili izžrebani trije člani, pri čemer je vsak odgovoril na tri izžrebana vprašanja. Trije “nesrečniki”, ki jih je izžrebala desetarka Ema, so napeli vse sive celice in odgovarjali na zastavljena vprašanja, a pri tem na enega odgovorili napačno.

Ob razglasitvi rezultatov so naše mladince prebrali kot 17 izmed 53 ekip ter si priborili zlato tekmovalno značko.

Rezultati: Državno tekmovanje GŠTD