VIDEO: Vaja ob pregledu društva

Leto je naokoli in znova nas je obiskala komisija Gasilske zveze Dolomiti ter si ogledala vajo ob pregledu društva. Izvedli smo jo v nedeljo, 15. oktobra, na gospodarski objekt pr’ Smrekarji v Babni Gori.

Predpostavka vaje je bila, da je do požara prišlo pri kurjenju v krušni peči. Na kraj vaje smo izvozili z GVC 16/25 ter sedmimi gasilci, v nadaljevanju pa še z GVC 16/40 s tremi gasilci ter GVM-1 z devetimi gasilci, s svojimi vozili se je pripeljalo še kar nekaj gasilcev.

Ob prihodu na kraj vaje je vodje vaje skupaj s pomočnikom opravil hitri ogled objekta. Prva napadalna skupina je vstopila v stanovanjski objekt in pričela gasiti požar v bivalnih delih stavbe. Sočasno so se naredili napadi za varovanje napadalcev in gašenje v primeru širitve požara na ostrešje.

Druga napadalna skupina je pričela pregledovati ostale dele poslopja. V hlevu se je uredilo podpora velbov, da se prepreči morebitno posedanje stropa.

Pri pregledu prostorov se je na seniku opazilo osebo, ki so jo gasilci s pomočjo lestve rešili na varno. Prav tako se je našlo osebo ukleščeno pod traktorjem, ki se jo s tehničnim posegom rešilo izpod traktorja.