Vaja ob pregledu društva

Leto je naokoli in znova nas je obiskala komisija Gasilske zveze Dolomiti ter si ogledala vajo ob pregledu društva. Izvedli smo jo v nedeljo, 14. oktobra, na gospodarski objekt pr’ Kovač na Belici.

Predpostavka vaje je bila, da se je osebno vozilo zaletelo v gospodarski objekt zaradi česar je izbruhnil požar na vozilu, požar pa se je hitro razširil tudi na gospodarski objekt. Na kraj vaje smo najprej izvozili z GVC 16/25 ter sedmimi gasilci v nadaljevanju pa še z GVC 16/40 s tremi gasilci ter GVM s prikolico z devetimi gasilci; s svojimi vozili se je pripeljalo še sedem gasilcev.

Ob prihodu na kraj vaje je vodje vaje skupaj s pomočnikom opravil hitri ogled objekta ter ugotovil, da je poškodovanega voznika iz gorečega vozila rešil že domačin, dodatno pa je izvedel, da sta pogrešani še dve osebi. Prva napadalna skupina je izvedla gašenje gorečega vozila s peno, hkrati pa se je pričelo z enim napadom varovati bližnjo stanovanjsko hišo. Z GVC 16/40 je prišla druga napadalna skupina, ki je pričela s pregledovanjem drugega dela gospodarskega poslopja.

Zaradi potrebe po dodatnih napadih se je izvedlo še črpanje vode iz Belškega grabna ter izvedbe B voda. Najdeni in oskrbljeni sta bili tudi obe pogrešani osebi.