Redni letni občni zbor

Redni letni občni zbor PGD Dvor je potekal v soboto, 15. februarja, v dvorani gasilskega doma Dvor, ki je vsem zbranim ponudila prijeten ambient. Poleg članic in članov društva so bili na občnem zboru prisotni tudi gostje, in sicer: župan občine Dobrova – Polhov Gradec Franci Setnikar, predsednik Gasilske zveze Dolomiti Franci Zibelnik ter predstavniki PGD Polhov Gradec, Hruševo, Črni vrh, Zalog in Dobrove ter turističnega društva Vetrnik.

Nadvse aktivno leto 2019

Leto 2019 je bilo eno mirnejših glede intervencij, saj smo le dvakrat ob poplavanju Gradaščice zavarovali cesto do prihoda upravljalca ceste. Pridobili smo tudi nekaj kosov nove opreme, največja pridobitev pa je nakup novega vozila za prevoz moštva GVM, ki bo dobavljen do spomladi. V vozilu bo nameščena tudi oprema za prvo pomoč skupaj z AED.

Proti koncu leta smo postali lastniki prireditvega šotora dimenzij 15x40m, ki bo omogočal izvedbo prireditev v vsakem vremenu. V najem ga bomo dajali tudi ostalim prirediteljem. Izdelali smo tudi del mansarde, ki smo jo oddali v najem poslovnemu subjektu.

Celo leto smo nadgrajevali svoja znanja s pripravljanjem različnih vaj, katera zajemajo znanja od gašenja notranjih požarov, vrvne tehnike, uporaba gasilske tehnike in obnavljali znanje iz nudenja prve pomoči.

Pri delu z mladino smo nadaljevali z utečenimi programi tudi v letu 2019. Zgodovinski uspeh so dosegle mladinke, ki so postale državne prvakinje v orientacijskem teku. Poleg tega so glavni poudarki dela z mladino še nastop preostalih dveh ekip (pionirke, mladinci) na državni orientaciji, noč z gasilci ter izvedba številnih drugih aktivnosti.

Tudi veterani so se v letu 2019 aktivno vključevali pri delu v društvu na področjih katere še zmorejo.