Pripravice državne prvakinje v orientaciji

V Iški vasi je v soboto, 10. septembra, potekalo državno tekmovanje v orientaciji za gasilsko mladino. Barve našega društva sta zastopali ekipi pripravnic in mladink. Slednje so imeli v zadnjem tednu številne težave zaradi bolezni, tako da se je ekipa sestavila zjutraj pred tekmovanje s pomočjo rezerve. Kljub temu so se Jerneja, Lucija in Nina pogumno podale na tekmovanje in tekmovalni dan zaključile na odličnem sedmem mestu.

Odličen uspeh pa je uspel pripravnicam – Maji, Maji in Niki – , ki so konkurenci gladko ugnale ter se tako razveselile suverene zmage. Bile so kos vsem nalogam na približno 6 km dolgi progi in so tako na koncu iz rok predsednika Gasilske zveze Slovenije Janka Cerkvenika prejele zlato medaljo. Za naše društvo je bila to že peta medalja iz državnih tekmovanj ter tretja zlata.

Po prihodu v domači gasilski dom jih je pričakal veličastni sprejem. Gasilci so pripravili vodne slavolok, glasni navijači pa so pripravili enkratno vzdušje. Čestitke so jim prišli izreči župan občine Dobrova – Polhov Gradec Franc Setnikar, predsednik in poveljnik GZ Dolomiti Franc Zibelnik in Filip Božnar ter predsednik regijskega sveta regije Ljubljana 1 Franc Bradeško.

Rezultati: Državna orientacija