Prihod podvozja novega kombija

Prostovoljno gasilsko društvo Dvor bo v letu 2020 praznovalo častitljiv jubilej − 75 let neprekinjenega delovanja. Delo ves čas opravljamo v službi ljudi in tako skušamo po svojih najboljših močeh pomagati sokrajanu, sosedu, bližnjemu.

V letu 2020 bomo v našem gasilskem društvu pridobili novo gasilsko vozilo za prevoz moštva – GVM-1. Vozilo je tako po več mesecih izdelave in po dodatnih aktivnostih proizvajalca ob trenutni situaciji s koronavirusom tudi prišlo v Slovenijo.

Gre za vozilo znamke Volkswagen Transporter s štiri kolesnim pogonom, avtomatskim menjalnikom, ojačanim podvozjem in vzmetenjem, zaporo diferenciala. Omenimo lahko, da gre za enaga prvih novih modelov tega vozila v Sloveniji, saj so ga spremenili ob koncu preteklega leta.

Vozilo je že bilo prepeljano k nadgraditelju, ki bo vozilo preuredil v gasilski namen ter vgradil potrebno opremo po tipizaciji Gasilske zveze Slovenije. Poleg tega bomo v vozilo namestili tudi opremo za prvo pomoč in AED.

S tem gasilskim vozilom bo naše posredovanje ob požarih in drugih intervencijah hitrejše, varnejše in bolj učinkovito.

Želimo, da se v našem kraju počutimo varne in da ohranimo prostovoljno gasilstvo, zato potrebujemo opremo, s katero bomo to ustrezno zagotavljali. Ocenjena vrednost vozila in njegove predelave v gasilsko vozilo je 55.000 €, pri čemer bo približno polovico sredstev zagotovila Občina Dobrova – Polhov Gradec oz. Gasilska zveza Dolomiti, preostali del pa je vložek našega društva.

V kolikor ste se v zapisanem prepoznali in nam želite pomagati, lahko finančne prispevke za nakup vozila nakažete na TTR račun društva odprt pri Delavski hranilnici: SI56 6100 0002 3861 571 (spremenjen TTR).

Že v naprej se vam zahvaljujemo za sodelovanje in prispevek!

Slavnostni prevzem vozila bo v sklopu veselica v soboto, 11. julija, ko nas bo zabaval Dejan Vunjak in Brendijeve barabe.