Predstavitev delovanja AED

Občina Dobrova – Polhov Gradec je v letošnjem letu poskrbela, da vsa gasilska društva v občini posedujejo avtomatski defibrilator AED. Med prejemniki te zelo pomembne naprave je bilo tudi naše društvo. Tako so sedaj defibrilatorji dostopni v vseh gasilskih domovih po občini, v obeh zdravstvenih ambulantah (Dobrova, Polhov Gradec) in v obeh športnih dvoranah (Polhov Gradec, Dobrova).

V ta namen je naša občina pripravila štiri predstavitve delovanja defibrilatorjev in obnovitve temeljnih postopkov oživljanja. Znanje temeljnih postopkov oživljanja je namreč neprecenljivo, saj lahko z njim srce, ki je zastalo, vnovič poženemo v tek in ga z uporabo avtomatskega defibrilatorja tudi povrnemo v normalni ritem in s tem človeku rešimo življenje.

Ena izmed predstavitev je potekala v soboto, 13. oktobra, v Polhov Gradcu, kjer nam je Uroš Gerič, reševalec-motorist na reševalni postaji Ljubljana, podrobno predstavil vse podrobnosti temeljnih postopkov oživljanja ter uporabe defibrilatorja.