Požar kuhinje v Babni Gori

Sobotni večer, 21. aprila, so zmotili pozivniki, ki so nas aktivirali na požar kuhinje v Babno Goro. Aktivirani smo bili ob 19:56, naše prvo udarno vozilo GVC 16/25 pa je s 7 člani izvozilo že ob 19:59, kar je (3 minutni izvoz) za prostovoljne gasilce izjemno dober, saj morajo gasilci najprej priti iz svojih domov do gasilskega doma ter se tam nato še obleči.

Tri minute kasneje je izvozilo še GVC 16/40 s tremi gasilci. V nadaljevanju smo se proti Babni Gori odpravili tudi z GV1 in GVM-1, skupno pa je sodelovalo kar 24 gasilcev. Center za obveščanje je hkrati z našim društvom aktiviral tudi sosednji PGD Polhov Gradec, ki so prišli na pomoč z dvema voziloma in približno enakim številom gasilcev kot naše društvo.

Požar je bil ob našem prihodu že dobro razvit. Domačini so tokrat odigrali pomembno vlogo, saj so zaprli vrata in okna ter tako preprečili dostop kisiku ter hkrati zadržali požar le v enem prostoru. Poskusili so gasiti tudi z gasilnim aparatom, a žarišča požara zaradi previsokih temperatur niso uspeli doseči.

Ob našem prihodu smo takoj izvedli notranji napad z uporabo izoliranega dihalnega aparata z namenom čim hitrejše lokalizirati požar v kuhinji. To nam je hitro uspelo. Sočasno smo s pomočjo PGD Polhovega Gradca pričeli s prezračevanjem prostorov, saj je bilo praktično v vseh prostorih moč zaznati dim.

Do temeljite prezračitve prostorov je bil vstop v hišo zaradi neprijetnega vonja omogočen le z izoliranimi dihalnimi aparati, nato pa smo pričeli z odstranjevanjem ogorenih kuhinjskih elementov.

Kuhinja je pogorela v celoti in bo potrebna celotne sanacije.