Ponovili smo znanje o aktivni in pasivni obrambi objektov

Sektorski poveljnik Damijan Plestenjak je pripravil izobraževanje o aktivni in pasivni obrambi objektov za vsa štiri gasilska društva v našem sektorju. Izobraževanje je bilo zasnovano z namenom, da gasilci pridobijo temeljno znanje o strategijah in taktikah, ki se uporabljajo pri gašenju požarov z vidika aktivne in pasivne obrambe.

Dogodek je potekal v nedeljo, 17. marca, v našem gasilskem domu, kjer smo se zbrali vsi člani društev. Sektorski poveljnik je na izobraževanju ponovil in osvežil ključne taktike, ki omogočajo uspešno gašenje požarov na objektih z uporabo tako aktivne kot pasivne obrambe.

Po teoretičnem delu smo se odpravili na teren, kjer smo si ogledali in analizirali objekte na območju vsakega društva. Namen ogleda je bil, da smo pridobili praktične izkušnje in razpravljali o možnih taktikah pri gašenju požarov v realnih situacijah. S tem smo želeli poglobiti razumevanje taktik, ki smo jih obravnavali v teoretičnem delu, ter jih aplicirati na konkretnih primerih.

Izobraževanje je bilo izjemno koristno in poučno za vse udeležence, saj smo pridobili dragocene informacije in izkušnje, ki nam bodo pomagale pri bolj učinkovitem in varnem delovanju v primeru požarov. Poleg tega je bilo tudi odlično sredstvo za izmenjavo znanja in izkušenj med gasilskimi društvi v našem sektorju.

Skupaj smo se zavezali k nadaljnjemu izobraževanju in usposabljanju ter k stalnemu izboljševanju naših veščin in sposobnosti. V prihodnosti načrtujemo nadaljnje podobne dejavnosti, ki bodo pripomogle k dvigu stopnje pripravljenosti in učinkovitosti naših gasilskih enot.