Naša mladina tretja najučinkovitejša na državnem kvizu

Mladinski svet pri Gasilski zvezi Slovenije, katerega član je tudi naš mentor Klemen, je letošnji državni kviz izvedel v virtualni obliki. Državnega kviza se je tako lahko udeležil vsakdo, ki se je pomeril v različnih nalogah. Sam tip nalog je večinoma sledil konceptu “običajnega” kviza, sta pa bili vprašanjem dodane tudi dve nekoliko drugačni nalogi “spomin” in “poveži slike”.

Udeleženci so lahko od petka, 12. marca, do nedelje, 21. marca rešili zastavljena vprašanja. Tako je v štirih kategorijah sodelovalo kar 883 mladih gasilcev in njihovih mentorjev. Iz našega društva se je opogumilo osem mladih gasilcev in en mentor. Znova so dokazali, da ohranjajo visok nivo znanja, saj so nanizali nekaj lepih rezultatov. Najvišje se je uvrstila Lucija, ki je bila med mladinci 29. V tej najbolj množični kategoriji (327) so sodelovali še Nina na 35., Ema na 49., Tomaž na 224. in Žan na 302. mestu. Med cicigasilci je med 66 tekmovalci sodeloval tudi David, ki je vknjižil 42. mesto, med pionirji pa je bil Jakob 99. med 271 udeleženci. V kategoriji pripravnikov je bil Jan med 102 udeležencema 49., med mentorji pa je sodeloval Primož, ki je zabeležil 39. mesto med 117 udeleženci.

V kolikor pa pogledamo povprečno število osvojenih točk po društvih pa vidimo, da je naše društvo pristalo kar na tretjem mestu.

Tekmovanja so se udeležili tekmovalci iz 175 društev iz 73 gasilskih zvez in iz vseh 17 gasilskih regij.

Rezultati: Državni kviz