Na vaji iskali pogrešane osebe

Redno mesečno vajo v mesecu marcu smo izvedli v četrtek, 7. marca, v večernih urah. Predpostavka vaje je bila, da se je večja skupina otrok, ki so bili na šolskem izletu izgubila na poti od Dolenje vasi do Dvora. Na območje Tlak smo tako odšli v parih in pričeli s pregledovanjem terena. S pomočjo sledenja v spletni aplikaciji smo si olajšali nadzor nad pregledanim terenom.

Uporabili smo različne tehnike iskanja, vključno s sledenjem in uporabo spletnih aplikacij, ki so olajšale nadzor nad pregledanim terenom. Sledenje v spletni aplikaciji je omogočilo gasilcem boljši pregled nad območjem, ki ga je bilo treba pregledati, in olajšalo usmerjanje v iskanju izgubljenih otrok. Vaja je bila izvedena z namenom vadbe gasilcev v iskanju izgubljenih oseb v naravnem okolju.