Na Osredek na sektorsko vajo

V soboto, 7. aprila, smo se na povabilo PGD Hruševo udeležili sektorske vaje na Osredku, kamor smo odšli z GVC 16/25 ter sedmimi gasilci. Na vaji je bilo več delovnih točk, našemu društvo je bila dodeljena preiskava zgornjih prostorov gospodarskega objekta. V ta namen smo dva gasilca opremili z izoliranima dihalnima aparatoma ter jima postavili lestev, saj drugih možnosti dostopa ni bilo. Notranja napadalca sta preiskala prostor ter našla poškodovano osebe, ki si je zlomila roko. Po iznosu na varno, sta jo predala ekipi prve pomoči. Sočasno smo naredili zunanji napad za varovanje notranjih napadalcev ter polnjene cisterne iz hidranta.

Poleg našega društva ter organizatorja PGD Hruševo so bili prisotni tudi gasilci iz PGD Dobrova, PGD Brezje, PGD Podsmreka in PGD Sora.