Mladinci 36. na državnem tekmovanju s hidrantom

Po uspešnem nastopu na regijskem tekmovanju so si mladinci našega društva priborili nastop na državnem tekmovanju v gasilsko-športnih disciplinah. Dan D je prišel v soboto, 22. septembra, ko so se skupaj z mladinkami PGD Šentjošt odpeljal v Gornjo Radgono. Na tekmovanje so se pripravljali dolgo, zato so bili pred nastopom optimistični. Najprej jih je čakala mokra vaja s hidrantom. Izvedli so jo v času 34,7, kar je nov društveni rekord, poudariti pa je potrebno, da takšnega časa na vajah nikoli niso dosegli. Žal so pri tem naredili nekaj napak, ki so jih stale 30 kazenskih sekund in tudi povsem mokri napadalki. Slednje je bila posledica nekoliko slabšega spetja ročnika in cevi.

Sledili sta še dve vaji. In sicer vaja razvrščanja, kjer jih je desetarka Sara povelja izražala jasno, glasno in odločno, enota pa ji je sledila. Za brezkompromisno izvedbo vaje so bili naši mladinci tudi pohvaljeni s strani sodnikov. Na koncu pa so imeli za nalogo še teoretični test, kjer so bili izžrebani trije člani, pri čemer je vsak odgovoril na tri izžrebana vprašanja. Vsi trije “nesrečniki”, ki jih je izžrebala desetarka Sara so na zastavljena vprašanja odgovorili pravilno.

Ob razglasitvi rezultatov so naše mladince prebrali kot 36 izmed 53 ekip.

Rezultati: Državno tekmovanje v gasilsko-športnih disciplinah mladina