Meddruštvena vaja na dom krajanov na Dobrovi

PGD Dobrova je v sklopu letošnjega praznovanja 120-letnice obstoja pripravila meddruštveno vajo, na katero je povabila vsa društva v naši gasilski zvezi in tudi nekaj društev iz gasilske zveze Ljubljana. Po predpostavki vaje se je dogajanje v soboto, 21. oktobra, odvijalo v domu krajanov in njeni okolici.

Na vajo smo odšli z GVC 16/25 in sedmimi gasilci. Naša naloga je bila izvedba notranjega napada, s čimer smo preiskali veliko prireditveno dvorano. Ob tem sta notranja napadalca našla tri ponesrečence, ki sta jih odnesla ven ter predala v nadaljnjo oskrbo. V nadaljevanju sta preiskala še preostale prostore ob dvorani, kjer pa nista našla ponesrečencev. Hkrati se je zunaj naredil zunanji napad z namenom varovanja notranjih napadalcev.