Leto minilo v znamenju izdelave prikolice

Redni letni občni zbor PGD Dvor je potekal v soboto, 9. februarja, v dvorani gasilskega doma Dvor, ki je vsem zbranim ponudila prijeten ambient. Poleg članic in članov društva so bili na občnem zboru prisotni tudi gostje, in sicer: župan občine Dobrova – Polhov Gradec Franci Setnikar, poveljnik Gasilske zveze Dolomiti Filip Božnar ter predstavniki PGD Polhov Gradec, Hruševo, Črni vrh, Zalog in Dobrove.

Nadvse aktivno leto 2018

Leto 2018 smo imeli tri intervencije, prav vse pa so potekale v Babni Gori. Pridobili smo tudi nekaj kosov nove opreme, največja pridobitev je seveda prikolica za prevoz motorne črpalke. Tukaj moram izrecno pohvaliti mojstra Francija Kozjeka, ki nam je z veseljem priskočil na pomoč in našo idejo snemljivega modula odlično realiziral. Nadgradnja se namreč s pomočjo ročnih dvigal odstrani od prikolice in ta se lahko uporabi za druge prevoze. Vso to delo je opravil brezplačno. Prav tako je vsa ličarska dela opravil brezplačno Cveto Dolinar. Ne smemo pozabiti na naše člane, kateri so kar nekaj svojih prostih uric namenili, da je prikolica bila dokončana. Uredili so pritrdišča za opremo, napeljali osvetlitev, namestili rolo ponjavo in ji dali dokončni videz s polepitvijo.

Celo leto smo nadgrajevali svoja znanja s pripravljanjem različnih vaj, katera zajemajo znanja od gašenja notranjih požarov, vrvne tehnike, uporaba gasilske tehnike in obnavljali znanje iz nudenja prve pomoči.

Pri delu z mladino smo nadaljevali z utečenimi programi tudi v letu 2018. Noč z gasilci, uspešni nastopi na državnem nivoju ter izvedba številnih aktivnosti so glavni poudari dela z mladino.

Tudi veterani so se v letu 2018 aktivno vključevali pri delu v društvu na področjih katere še zmorejo.