Izvolili novo vodstvo društva

Redni letni občni zbor PGD Dvor je potekal v soboto, 11. februarja, v dvorani gasilskega doma Dvor, ki je vsem zbranim ponudila prijeten ambient. Poleg članic in članov društva sta bila na občnem zboru prisotna tudi gosta, in sicer: župan občine Dobrova – Polhov Gradec Jure Dolinar in poveljnik Gasilske zveze Dolomiti Filip Božnar.

Leto 2022 zaznamoval uspeh pripravnic

V poročilih predsednika Roka Setnikarja, poveljnik Gregorja Peklaja, blagajnika Francija Zibelnik ml., predsednika nadzornega odbora Viktorja Prosena, predstavnika mladine Klemna Zibelnik in predstavnika starejših gasilcev Mitjo Zibelnik je bilo moč razbrati, da smo delali zelo uspešno.

V preteklem letu smo uspešno izpeljali dva dogodka, v maju je bil to Vikend dvorskih pic. V juliju smo izvedli veselico na travniku ob Rantarjevi domačiji z ansamblom Nemir. Kljub nevihtni noči je bila veselica rekordna.

Celo leto smo nadgrajevali svoja znanja s pripravljanjem različnih vaj, katera zajemajo znanja od gašenja notranjih požarov, vrvne tehnike, uporaba gasilske tehnike in obnavljali znanje iz nudenja prve pomoči.

Pri delu z mladino smo nadaljevali z utečenimi programi tudi v letu 2022. Znova smo osvojili naslov državnih prvakov, za kar so poskrbele pripravnice, ki so na septembrskem državnem tekmovanju v orientacijskem teku v Iški vasi ugnale vso konkurenco ter slavile suvereno zmago.

Tudi veterani so se v letu 2022 aktivno vključevali pri delu v društvu na področjih, katere še zmorejo.

Naše delo sta pohvalila tako župan občine Dobrova – Polhov Gradec Jure Dolinar kot poveljnik Gasilske zveze Dolomiti Filip Božnar.

Novo vodstvo društva

V letošnjem letu je vsem dosedanjim organom potekel mandat, zato so bile izvedene volitve. Novi predsednik je postal Žiga Sečnik, v naslednjem pet letnem mandatu pa bo poveljnik Primož Zibelnik. Nekaj sprememb je tudi v sestavi upravnega odbora, nadzornega odbora in disciplinske komisije.