Gozdni požar v Bezenici

V nedeljo, 29. marca, smo bili ob 15:12 obveščeni o gozdnem požaru v Bezenici. Krajan je kljub prepovedi kurjenja v naravnem okolju ob robu gozda sežigal odpadno listje, zaradi suhe podrasti pa mu je ogenj ušel izpod nadzora ter se razširil na bližnji gozd. Na kraj dogodka smo se odpravili s tremi vozili in več osebnimi vozili in skupno 18 gasilci. Aktivirani so bili tudi člani sosednjega društva PGD Polhov Gradec.

Požar, ki je zajel približno 500 kvadratnih metrov podrasti in podrtih dreves, smo gasili tako, da smo ga zaobjeli iz leve in desne strani. Vsako stran je pokrilo eno društvo, da smo tako v čim večji možni meri upoštevali trenutne smernice za posredovanje ob razglašeni epidemiji v Sloveniji. Dobavo vode smo uredili s črpanjem vode iz bližnjega potoka Bezanica s pomočjo motorne brizgalne.

Tako kot vsak požar si je tudi tega ogledala policija, ki je povročitelju zaradi kurjenja v času prepovedi, že popisala ter mu predpisala ustrezne sankcije v skladu z zakonom.