Gasilski družinski pohod sektorja Polhov Gradec na Lovrencu

Sedaj že tradicionalni gasilski družinski pohod sektorja Polhov Gradec je potekal na Lovrencu. Šesto tovrstno srečanje se je odvijalo v nedeljo, 20. maja, ko so se vsi družinski člani odpravili na pohod na Lovrenc. Iz našega društva se je pohoda/piknika udeležilo veliko število članov. Prisotni pa so bili še člani iz PGD Polhov Gradec, PGD Črni vrh in PGD Zalog.

Proti Lovrencu smo se odpravili v dveh skupinah. Nekateri so odšli skupaj iz čebelarskega doma, drugi iz Praproč, nekaj pa jih je ubralo tudi individualne poti. Ob ogledu okolice pri cerkvici smo se spustili proti domačiji Logar, kjer je sledila skupinska slika, nato pa je vse pričakal bograč, ki ga je v letošnjem letu pripravil naš član Žiga.

Odrasli so se zatem pomerili v zabavnih igrah, katere sta skreirala Klemen in Primož. Metanje teniških žogic, zvijanje cevi v stožec, iskanje matic in vijakov in prenos ročnika preko plošč, v katerih se je pomerilo osem ekip. Na koncu so bili zmagovalci vsi, nagrada za najboljše pa je bila tudi mikavna – pomivanje lonca od bograča ter peš pohod okoli Polhovega Gradca.

Rezultati: Družabne igre