Dan varnosti na OŠ Polhov Gradec

Petek, 12. oktobra, je OŠ Polhov Gradec izbrala za dan varnosti. Tema letošnjega dneva varnosti so bile poplave. Nekaj minut po osmi uri zjutraj je šolo namišljeno prizadelo močno deževje zaradi česar je bila velika nevarnost poplav. Posledično je sledila evakuacije otrok in šolskega osebja. Ker pravijo vaja dela mojstra, so otroci in zaposleni šolske prostore zapustili še dvakrat. V času od 9.00 do 12.00 pa so člani PGD Dvor in PGD Polhov Gradec otrokom predstavili različne tematike na temo poplave.

Franci Zibelnik (PGD Dvor) je predstavil zgodovino poplav v naši dolini ter ukrepe, ki zmanjšujejo razlitje vode iz strug. Marjan Peklaj (PGD Polhov Gradec) je otrokom predstavil poplave v Železnikih, Roman Hribernik (PGD Polhov Gradec) je imel nalogo poučitve otrok o možnostih pridobivanja podatkov o nevarnostih poplav na internetu in predstavitve nekaterih gasilskih strani. Za najmlajše pa se je pred šolo prikazalo tudi praktično prečrpane vode iz zalitih prostor, ki jih je vodil Franci Koprivec. Pri slednji nalogi sta pomagala tudi naša člana društva Janko Rožnik in Gregor Peklaj, tretji član Gregor Zibelnik pa je priskočil na pomoč članom Društvo študentov Medicine Slovenije, ki so na kratko prikazali postopke oživljanja.

Fotogalerija: 12.10.2007 – Dan varnosti na OŠ Polhov Gradec