Zrcalce, zrcalce na steni povej

V petek, 17. aprila je v Polhovem Gradcu potekal družabni večer. Na zabaven in hkrati inovativen način smo se pogledali v ogledalo. Kako?

Štirje različni gasilski izzivi so nas postavili v zagovornike ali nasprotnike situacije: gasilka si na vajah zlomi noht, kar jo ustavi pri delu, ‘tanajboljša’ ekipa pride na požar in nima korajže za pomoč na strehi, zagnana vodja članic prejme pismo od kolega, ki razmišlja o nepotrebnosti njenega početja in primer dveh mladih gasilcev, ki sta izbirala tisto delo, ki jima je bilo všeč. Svet modrecev je na vsako situacijo pogledal bolj celovito in se odzval s pogledamo od daleč, z ‘receptom’ za vse. Simpatična argumentiranja in odlično predstavljeni primeri so lahko v vsakem od nas predramili razmišljanje, če in koliko svoja ravnanja spreminjamo v korist skupine. Opazili smo tudi, da so bili aktivni govorniki zelo zahtevni do dela poveljnikov hkrati s priznanjem, da je to zahtevno delo tudi v smislu vodenja.

Med udeleženci družabnega večera sta bila tudi naša člana – Marko in Teja.