Zaključek akcije ″Stopimo skupaj za gasilce″

V petek, 12. decembra 2014, je Gasilska zveza Slovenije organizirala prireditev ob zaključku akcije ″Stopimo skupaj za gasilce″. Športna dvorana v Logatcu je kar ″pokala po šivih″. Za to so poskrbeli gasilci z njihovo množično udeležbo in nastopajoči stand up komik Tin Vodopivec ter glasbeni skupini XX Vocal Group in Rok’n Band. Program je spretno povezovala Mojca Mavec. Vsi nastopajoči so se odpovedali honorarju.
Prisotne so nagovorili Jošt Jakša in Franci Petek, predsednik in poveljnik Gasilske zveze Slovenije ter Berto Menard, župan Občine Logatec. Slavnostni govornik je bil mag. Miloš Bizjak, državni sekretar Ministrstva za obrambo RS.

Prireditve se je udeležilo preko 1200 gasilcev iz vse Slovenije, med njimi sta bila tudi dva predstavnika našega društva.

V nizu dobrodelnih akcij, v katere se je vključila Gasilska zveza Slovenije po letošnji veliki februarski ujmi – žledolomu – je bilo zbranih precej finančnih sredstev. Z njimi je bila – preko javnega naročila na portalu Evropske unije – nabavljena gasilska oprema. Le-ta je bila razdeljena gasilskim društvom na sami prireditvi. Njen blagoslov je opravil msgr. Stanislav Zore, nadškof metropolit.

V intervencijah je sodelovalo preko 41.000 operativnih gasilcev, ki so opravili več kot 334.000 delovnih ur. 127 gasilcev se je poškodovalo. Pri delu je bilo uporabljene zelo veliko opreme kot so motorne žage, elektroagregati, motorne in potopne črpalke ter podobno. Vrednost poškodovane opreme znaša preko 700.000 evrov.

Na podlagi zbranih sredstev iz naslova donacij je bil izveden javni razpis v višini 397.560 EUR. Med več kot 900 gasilskih društev je bilo tako razdeljenih 23 električnih agregatov, 102 potopni črpalki, 276 verižnih motornih žag, 1668 protivreznih hlač ter 50 gasilskih čelad.

Naše gasilsko društvo bo bogatejše za potopno črpalko in 5 gasilskih čelad.

Hvala vsem donatorjem!