Vaja v znamenju uhajanja plina

Redno mesečno vajo v juliju (nedelja, 14. julij) smo organizirali skupaj s PGD Polhov Gradec. Predpostavka vaje je bila, da je na plinohramu ob glavni cesti pri stanovanjskem objektu pr’Figovc (Polhov Gradec 7) prišlo do uhajanja plina. Prvi so na kraj vaje prišli člani PGD Polhov Gradec, ki so območje prometno zavarovali ter pričeli s požarnim varovanjem.

Naše društvo je na kraj vaje odšlo z vsemi tremi vozili. Najprej smo prometno zavarovali naša vozila, ki so bila parkirana na cestišču, nato pa smo izvedli notranji napad v kletne prostore stanovanjske hiše. Sočasno smo dodatno zaščiti cestišče pred morebitnim naletom vozil. Nekaj članov je odšlo na nudenje prve pomoči gasilcu, ki mu je zaradi vdihavanja plina postalo slabo. Zaradi strahu je eden izmed domačih otrok odšel neznano kam. Sprožila se je iskalna akcija, ki je kmalu obrodila sadove, saj smo pogrešanega otroka hitro našli in tako zaključili redno mesečno vajo.

Fotogalerija: 14.07.2013 – redna mesečna vaja [foto: Klemen Zibelnik/PGD Dvor]