Vaja pr’ Lanišarji skupaj s PGD Polhov Gradec

Mesečna vaja v avgustu smo izvedli v nedeljo, 20. avgusta, na gospodarski objekt pr’Lanišarji, kjer so se nam pridružili tudi člani PGD Polhov Gradec. Predpostavka vaje je bila, da je zagorelo v delavnici objekta, v katerem je ustala ujeta ena oseba. Ob prihodu na vajo takoj izvedli notranji napad v želji čim hitrejše pomoči ponesrečencu, hkrati pa se je izvedel tudi zunanji napad za varovanje napadalcev. Ob pregledovanju objekta se je rešila ujeta oseba v delavnici objekta, hkrati pa se je v nadstrešku odkrilo še enega poškodovanca. Tudi slednjega se je oskrbelo in preneslo na varno. V nadaljevanju so zadimljeni prostor člani PGD Polhov Gradec prezračili z ventilatorjem.

Na bližnjem kozolcu pa se je poškodoval še en ponesrečencu, ki je bil zaradi suma na poškodbo hrbtenice na varno prenese s posebno previdnostjo. Za konec pa sta bili najdeni še dve poškodovanki, ki sta zaradi bili zaradi nespametnosti le lažje poškodovani.

Vajo si je ogledalo tudi 25 mladih, ki so se udeležili Noči z gasilci.