Vaja na gospodarsko poslopje na Hrastenicah

Mesečno vajo v septembru smo izvedli na gospodarski objekt pr’Bezjan na Hrastenicah. Predpostavka vaje je bila, da je v skladiščnih prostorih prišlo do eksplozije zaradi česar je nastal požar. V objektu je bila ujeta tudi ena oseba. Na kraj vaje smo izvozili z vsemi tremi vozili in 15 gasilci.

Prvi so na kraj dogodka prišli člani v GVC 16/25, kjer sta se dva člana opremila z dihalnimi aparati ter vstopila v zadimljen prostor. Ostali člani so hkrati izvedli zunanji napad ter varovanje notranjega napada, iz bližnjega hidranta pa se je napravilo tudi napajanje vozila. Notranja napadalca sta med preizkovanjem prostorov našla ponesrečenca ter ga odnesla ven na varno. S preostalima voziloma je prišlo dodatno moštvo, ki je poskrbelo za prometno zavarovanje ter izvedlo zunanje napade. V garaži, ki jo požar še ni zajel, se je preventivno večjo količino nevarnih snovi zalilo s peno.