Udeležba na teku po stopnicah – Step up

Na najvišjo stavbo v Sloveniji, Kristalno palačo v ljubljanskem BTC-ju, je v nedeljo, 23. novembra, potekal tek po stopnicah. Dogodka smo se udeležili tudi člani našega društva.

Gregor Peklaj pri vzpenjanju po stopnicah [foto: Klemen Zibelnik/PGD Dvor]

V kategoriji štafete gasilcev so se pomerili Damjan Marolt, Gregor Peklaj in Primož Zibelnik. Vsak izmed njih je moral v popolni gasilski zaščitni opremi z izolirnim dihalnim aparatom na hrbtu premagati 89 višinskih metrov, 20 nadstropij in 459 stopnic. Najprej se je na zahtevno nalogo podal Damjan in v cilj prišel v času 4:07, za njim je nastopil Gregor (4:38), kot zadnji pa se je z zadano nalogo spopadel še Primož (4:39). Pogled na razpredelnico je pokazal, da so naši fantje s skupnim časom 13:24 zasedli 7. mesto.

Primož Zibelnik v cilju po premaganih 459 stopnicah [foto: Klemen Zibelnik/PGD Dvor]

V posamični konkurenci tekačev je nastopil Klemen Zibelnik, ki je 459 stopnic premagal v času 2:58, ter se tako uvrstil na 47. mesto.

Rezultati: Step Up .: Tek po stopnicah