Udeležba na teku po stopnicah – Step up

Na najvišjo stavbo v Sloveniji, Kristalno palačo v ljubljanskem BTC-ju, je v soboto, 21. novembra, potekal drugi tek po stopnicah. Dogodka smo se vnovič udeležili tudi člani našega društva.

Jernej Zibelnik pri vzpenjanju po stopnicah [foto: Klemen Zibelnik/PGD Dvor]

V kategoriji ekstremnih štafet gasilcev so se pomerili Damjan Marolt, Jernej Zibelnik in Primož Zibelnik. Vsak izmed njih je moral v popolni gasilski zaščitni opremi z izolirnim dihalnim aparatom na hrbtu z uporabo maske, ognjevarnimi rokavicami, škornji in gasilsko obleko premagati 89 višinskih metrov, 20 nadstropij in 459 stopnic. Najprej se je na zahtevno nalogo podal Primož in v cilj prišel v času 5:08, za njim je nastopil Damjan (4:27), kot zadnji pa se je z zadano nalogo spopadel še Jernej (5:01). Pogled na razpredelnico je pokazal, da so naši fantje s skupnim časom 14:36 zasedli 13. mesto med 25 štafetami.

V posamični konkurenci tekačev je v kategoriji treh vzponov (3×20 nadstropji; 1377 stopnic) nastopil Klemen Zibelnik, ki je zadano nalogo zmogel v času 9:48, ter se tako uvrstil na 21. mesto med 32 uvrščenimi tekmovalci.

Rezultati: Step Up .: Tek po stopnicah