Udar strele zanetil požar hleva

V četrtek, 5. julija, se je nad Polhovim Gradcem razbesnela nevihta. Udar strele je povzročil požar na hlevu pr’Praptnk (Smolnik 14). Ob 14:04 smo bili aktivirani. Na kraj požara smo odšli s GVC 16/25 in GVC 16/40 ter šestimi gasilci. Kmalu za tem pa so se v gasilskem domu zbrali še preostali člani društva in proti Smolniku odšli s GV-1 ter lastnimi vozili.

Ob prihodu GVC 16/25 na požarišče smo najprej napravili en zunanji napad ter napajanje črnovrške avtocisterne. Hitro za tem je prišel GVC 16/40, ki je ves čas intervencije služil za dovažanje vode tako za naše vozilo kot druge. Skupaj s polhograjskimi gasilci smo izvedli notranji napad z izoliranimi dihalnimi aparati in tako pogasili tudi gorečo slamo na hlevu. V hlevu ni bilo živine. Po prihodu GV-1 pa smo izvedli B-vod iz bližnjega bazena.

Po pogasitvi požara pa smo pričeli z dolgotrajnim odstranjevanjem pogorele slame in strešnikov v zgornjem nadstropju hleva. Delo je bilo zelo izčrpajoče, zato smo se menjali v več izmenah. Intervencijo smo zaključili ob 20:35. Hlev je do betonske plate praktično v celoti pogorel, spodnji prostori pa niso poškodovani.

Na intervencijo je sodelovalo pet društev (PGD Dvor, PGD Zalog, PGD Črni vrh, PGD Polhov Gradec, PGD Dobrova) skupno s 97 gasilci in 13 vozili. Iz našega društva se je intervencije udeležilo 19 gasilcev.

Fotogalerija: 05.07.2012 – požar pr’Praptnk [foto: Klemen Zibelnik, Primož Zibelnik]