Tečaj za gasilca obiskovalo pet članov

V Polhovem Gradcu je novembra in v začetku decembra potekal tečaj za gasilca, katerega se je iz našega društva udeležilo pet članov. Jasna, David, Klemen, Blaž in Jernej so zavzeto obiskovali tečaj, kjer so na teoretični del izvedeli osnovne zakonitosti v gasilstvo. Pridobljeno znanje so zatem preizkusili tudi na praktičnem delu, kjer so se tečajniki spoznali med drugim spoznali tudi s pravim požarom. Tako so praktično spoznali gašenje z ročnim gasilnim aparatom, gašenje vrelega olja, izdelavo napadov, razvrščanja, … Seznanili so se z osnovno opremo, ki jo gasilci uporabljamo pri delu, in si ogledali vsa vozila v naši gasilski zvezi Dolomiti.

Sedaj vse tečajnike čaka le še izpit in prikazna vaja pred komisijo.

Fotogalerija: 18.11.2012 – praktični del [foto: Klemen Zibelnik]

1. Matic Končan

Na tečaju je sodelovalo okoli 45članov gasilskih društev PGD Dvor, PGD Polhov Gradec PGD Črni Vrh in PGD Zalog