Slavnostna akademija ob 70-letnici društva

Uradno praznovanje 70-letnice društva smo pričeli praznovati s slavnostjo akademijo v soboto, 11. julija. V gasilskem domu se je zbralo lepo število gasilcev, tako domačih kot povabljenih gostov, med njimi so bili tudi župan občine Dobrova – Polhov Gradec Franci Setnikar, poveljnik Civilne zaščite občine Dobrova – Polhov Gradec Franc Koprivec, poveljnik Regije Ljubljana 1 Iztok Zajc, predsednik Gasilske zveze Dolomiti Marjan Peklaj, častni poveljnik Gasilske zveze Dolomiti Matija Golc in poveljnik sektorja Polhov Gradec Janez Stanovnik.

Na začetku je predsednik društva Rok Setnikar pozdravil vse navzoče ter podal kroniko delovanja društva. V nadaljevanju sta zbrane nagovorila župan občine Dobrova – Polhov Gradec Franci Setnikar in predsednik Gasilske zveze Dolomiti Marjan Peklaj. Za kulturni premor sta poskrbela člana društva Martin Setnikar in Jernej Zibelnik, ki sta zaigrala na harmoniko.

V zadnjem delu slavnostne akademije je sledila podelitev zahval in priznanj. Letos bomo ob praznovanju 70-letnice delovanja razvili nov prapor. Ob tej priliko smo v zahvalo za sodelovanje sosednjim gasilskim društvom podelili miniaturo praporja. V lanskem in letošnjem letu smo se lotili temeljite obnove gasilskega doma. Obnovili smo kompletno ostrešje s kritino, zamenjali garažna vrata, napeljali centralno ogrevanje, preuredili zunanje stopnice, prenovili poveljniško sobo in ostale prostore v pritljičju, obnovili dvorano ter izdelali novo fasado.

Zato je bila slavnostna akademije priložnost, da se članom, ki so opravili največ prostovoljnega dela pri obnovi gasilskega doma, kjer je bilo opravljenih preko 6.500 ur, zahvalimo s priložnostnim darilom. Predsednik in poveljnik društva, Rok Setnikar in Gregor Peklaj, sta tako članom za opravljenih več kot 300 prostovoljnih ur podelila maketo gasilskega doma, za opravljenih več kot 100 prostovoljnih ur pa so člani prejeli sliko gasilskega doma.

Za zaključek je sledila podelitev priznanj Gasilske zveze Dolomiti, ki jih je podelil Marjan Peklaj.

Že sedaj pa vsi vabljeni na slavnostno parado ob 70-letnici delovanja, ki se bo odvijala v soboto, 25. julija, ob 18.00.

Maketo gasilskega doma so prejeli člani za opravljenih več kot 300 ur:
• Janko Rožnik – kot vodja del in član z največ urami bo dobil posebno maketo na proslavi
• Primož Zibelnik
• Klemen Zibelnik
• Luka Kapele
• Franci Zibelnik
• Gregor Peklaj
• Simon Kozjek

Sliko obnovljenega gasilskega doma so prejeli člani za opravljenih več kot 100 ur:
• Damjan Marolt
• Rok Setnikar
• Marko Zibelnik