Skupinsko slikanje udeležencev intervencije Kras

V sredini julija so na Krasu nastali veliki gozdni požari, ki jim tamkajšnji gasilci niso bili kos, zaradi česar so na pomoč poklicali svoje kolege iz celotne Slovenije. Na pomoč so se odzvala tudi društva Gasilske zveze Dolomiti – PGD Butajnova – Planina, PGD Dobrova, PGD Dvor, PGD Podsmreka, PGD Polhov Gradec in PGD Šentjošt. Sprva je bil širšemu območju Ljubljane določen požar v okolici Divače, ki so ga tamkajšnji gasilci pred našim prihodom že lokalizirali. Tako so člani PGD Dobrova proti Primorski odšli v petek, 21. julija, v popoldanskih urah, nato so jih v soboto dopoldne zamenjali člani PGD Polhov Gradec, v noči na nedeljo, 23. julija, pa je v nočni požarni straži vztrajala še ekipa PGD Dvor.

Požar v Divači je bil na srečo pogašen, zato so se preostala društva spopadla z ognjenimi zublji na obsežnem požaru pri Komnu. PGD Butajnova – Planina, PGD Podsmreka in PGD Šentjošt so se proti enemu največjih travniških požarov v zgodovini slovenskega gasilstva podali v ponedeljek, 24. julija. Skupaj se je intervencije na Krasu iz naše občine udeležilo 36 gasilcev z 8 vozili.

Vsi udeleženci intervencije so se vnovič zbrali v nedeljo, 13. avgusta, v Polhovem Gradcu na skupinskem slikanju, katerega so se udeležili tudi dvorski gasilci.

Fotogalerija: 13.08.2006 – Skupinsko slikanje udeležencev intervencije Kras