Sektorska vaja v Črnem vrhu pr’ Prosen

V soboto, 5. maja, smo se udeležili sektorske vaje v organizaciji PGD Črni vrh. Vaja je potekala pr’Prosen. Izvozili smo z GVC 16/25 in GVC 16/40 ter desetimi gasilci. Med vožnjo smo dobili navodila, da naj se dva gasilca opremita z dihalnimi aparati, da bosta izvedla notranji napad.

Reševanje traktorista

Ob prihodu na mesto vaje nam je bila dodeljena druga naloga, kot je bilo sprva mišljeno. Tako so štirje člani iz GVC 16/25 odšli na pomoč PGD Poljane, ki so reševali ponesrečeno osebo v traktorju, ki je obtičal na gozdni cesti v bližini domačije. Hkrati smo drevje, ki je preprečevalo dostop do traktorja, obžagali. Trije člani v GVC 16/40 so napravili napajanje vozila PGD Poljane in izvedli napad ter pogasili požar, ki je nastal zaradi nesreče s traktorjem.

Vrvna tehnika

Preostali člani pa so odšli na reševanje z vrvno tehniko, saj je eden izmed ponesrečencev ostal ujet na drvih v gospodarskem poslopju. Njegove poškodbe smo najprej imobilizirali ter ga nato postavili v koritasta nosila. S pomočjo vrvne tehnike smo ga varno spustili na tla.

Fotogalerija: 05.05.2012 – sektorska vaja pr’Prosen v Črnem vrhu [foto: Klemen Zibelnik]