Ponesrečenci na poučni vaji ekip prve pomoči

Območno združenje rdečega križa Ljubljana in Mestna občina Ljubljana, oddelek za zaščito, reševanje in civilno obrambo je v soboto, 15. septembra, pripravilo 3. poučno vajo za ekipe prve pomoči in prvih posredovalcev na mestnem centru Ljubljane. Na povabilo organizatorjev smo se dogodka udeležili kot ponesrečenci na posameznih točkah.

Da sodelujoče ekipe lažje ugotovijo poškodbo, smo vsi najprej odšli v maskirnico, kjer so nas spremenili v prave poškodovance. Razdelili smo se na dve delovišči. Dva člana sta odšla na delovišče, kjer so ekipe prikazale znanje pri reševanju ponesrečencev pri nesreči, v kateri je udeležen motorist. Preostali štirje člani pa so odšli na drugo delovišče, kjer je bila predpostavka, da je v večstanovanjski hiši prišlo do požara, zaradi česar je več oseb dobilo opekline.

Fotogalerija: 15.09.2012 – poučna vaja za ekipe prve pomoči