Občinska vaja “Šola 2005”

V oktobru, mesecu požarne varnosti, je pravi čas za izvedbo občinske vaja. Tokrat je le-ta pod vodstvo poveljnika GZ Dolomiti Jožeta Kožuha potekala v soboto, 15. oktobra, na osnovno šolo Polhov Gradec. Točno ob 9.00 so bila vsa gasilska društva v občini, med njimi tudi naše obveščena o požaru na osnovni šoli v Polhovem Gradcu ter so iz pred svojih gasilskih društev nemudoma odhitela na prizorišče požara.

Točno ob 9.00 so bila vsa gasilska društva v občini, med njimi tudi mi, PGD Horjul in gasilska brigada Ljubljana obveščena o požaru na osnovni šoli v Polhovem Gradcu ter so iz pred gasilskih domov nemudoma odhitela na prizorišče požara. V času izbruha požara je v šoli potekal pouk, zato je bila prva naloga gasilcev čim hitrejša evakuacija šolarjev in osebja šole. V ta namen so bila uporabljana vsa zaščitna sredstva (dihalni aparati, lestve, napihljiva blazina za reševanje iz višin, lestev gasilske brigade Ljubljana), aktivirana je bila civilna zaščita občine Dobrova-Polhov Gradec, reševalci in policija.

Naše gasilsko društvo je na prizorišče odhitelo s tremi gasilskimi vozili: GVC 16/40, GVC 16/25 in GV 1. Naša naloga je bila postavitev lestve do zgornjega nadstropja višje stopnje (učilnica zgodovine) ter izvedba reševanja otrok iz nižje stopnje s pomočjo napihljive blazine za reševanje iz višin.

Čeprav je bila delovna sobota (op. p. za otroke in učitelje), se otroci v tem dopoldnevu niso učili novih črk in enačb, temveč se prejeli veliko bolj pomembno znanje – kako ravnati v primeru pravega požara, kjer je pomembna vsaka sekunda in vsak gib.

Bogata fotogalerija iz občinske vaje “Šola 2005”