Neverjetno: Kar tri ekipe na državno tekmovanje

Skupinska slika vseh prejemnikov medalj [foto: Primož Zibelnik/PGD Dvor]

28. september 2013 si bomo zapolnili za vedno, saj so se na državno tekmovanje v gasilsko-športnih disciplinah uvrstile kar tri ekipe. A pojdimo lepo po vrsti.

Na sobotno jutro smo se prebudili ob rahlem dežju. Prvo vprašanje, ki se je porajalo ob tem je bilo, kaj to pomeni za tekmovalno podlago na prizorišču? Bo drselo? Na srečo v Polju pri Vodicah, kjer je tekmovanje potekalo, ni bilo niti kaplje, zaradi česar so bili pogoji za vse ekip enakovredni. A manj kot 12 ur pred tekmovanjem je bil nastop ekipe pionirjev še pod velikim vprašajem. Eden izmed članov ekipe je namreč zbolel in obležal v postelji. Morda ga je prav izredni ekipni duh, ki je vladal znotraj ekipe, pozdravil, da se je zjutraj pojavil na zbornem mestu.

Pionirji z najhitrejšim časom vedrovke

Prvi so nastopili pionirji. Devetčlanska ekipa se je postavila za vedri in pričela z izvedbo vaje z vedrovko. Zmedel jih ni niti hiter znak glavnega sodnika za start. Prvo vedro uspešno zlito, drugo vedro uspešno zlito, zrušene vse tarče. Vse skupaj se je dogajalo z naglico v 16,90 s, kar se je na koncu izkazalo za najhitrejši čas vaje z vedrovko. Pomembno je bilo, da so pionirji ostali brez kazenskih točk. Sledila je štafeta s prenosom vode. Fantje so se tudi tu zbrali in prejeli 98 negativnih točk, kar je bil eden boljših rezultatov. Sledila je še vaja razvrščanja, kjer pa so prejeli štiri negativne točke. V konkurenci 27 ekip je to pomenilo drugo mesto in prvo uvrstitev na državno tekmovanje.

Pionirji pri vaji z vedrovko [foto: Klemen Zibelnik/PGD Dvor]

Pionirke regijske prvakinje

Za pionirji so s svojim nastopom opravile pionirke. Tudi zaradi nekoliko drsečega asfalta je eni izmed tekmovalk spodrsnilo, vendar so kljub temu na vaji z vedrovko dosegle čas 20,3 s. Prevrnjeno vedro jim je prineslo dve kazenski točk. So pa dekleta odlično nastopile na štafeti s prenosom vode, kjer so imele daleč najboljši rezultat. Na vaji razvrščanja so prejele eno kazensko točko. Prav zaradi odličnega rezultata na prenosu vode so na koncu postale regijske prvakinje Regije Ljubljana 1.

Pionirke pri vaji z vedrovko [foto: Klemen Zibelnik/PGD Dvor]

Mladinci s kazenskimi točkami do uspeha

Zadnja ekipa na regijskem tekmovanju so bili mladinci. Ekipa štirih fantov in petih deklet je že na vajah dokazala, da cilja in si želi nastop na državnem tekmovanju. Že podatek, da smo z vajami običajno pričeli pet minut pred dogovorjeno uro, veliko pove o resnosti ekipe. Na tekmovanju se sicer vse ni pričelo po naših željah. Takoj po štartu mokre vaje z hidrantom se je enemu izmed tekmovalcev odpela cev, kar posledično pomeni 15 kazenskih točk. Na koncu so se štoparice ustavile pri 45,6 s, sodniki pa so nam namenili 20 kazenskih točk. Ekipa je pričela zmajevati z glavo, saj so se zavedali, da so prejeli preveč kazenskih točk, da bi se uspeli prebiti na državno tekmovanje. A kot se je izkazalo so preostale ekipe nastopile slabše ali pa prejele več kazenskih točk, zaradi česar so se naši mladinci ob brezhibni vaji razvrščanja in teoretičnem testu lahko veselili tretjega mesta. To je pomenilo, da se je še tretje ekipa uvrstila na državno tekmovanje.

Mladinci pri mokri vaji z hidrantom [foto: Klemen Zibelnik/PGD Dvor]

Zgodovinski uspeh

Tako smo 28. septembra 2013 spisali neverjetno zgodbo. V gasilsko-športnih disciplinah smo se dosedaj le trikrat udeležili državnega tekmovanja, vedno so bili to pionirji. Nazadnje jim je to uspelo leta 2005. Tokrat pa so se v enem letu uvrstile kar tri ekipe. Tako bo naše društvo na državnem tekmovanju prvič zastopano v kategoriji pionirk in mladincev. Državno tekmovanje bo potekalo spomladi 2014. Trenutno ni znan ne kraj, ne datum tekmovanja.

V točkovanju najuspešnejšega društva smo slavili suvereno zmago ter prejeli laskavi naziv najboljšega društva v regiji Ljubljana 1.

Mentorja ekip Teja Kopač in Klemen Zibelnik sporočata le “Kapo dol vsem!” Vsem se zahvaljujeta za pomoč, posebno pa staršem, ki so zaupali svoje otroke na gasilske vaje.

Rezultati: Regijsko mladinsko tekmovanje v gasilsko-športnih disciplinah
Fotogalerija: 28.09.2013, Regijsko tekmovanje v gasilko-športnih disciplinah [foto: Klemen Zibelnik, Primož Zibelnik/PGD Dvor]