Mladina bogatejša za dva pokala

Na povabilo PGD Preserje smo se z mladino v nedeljo, 18. junija, udeležili njihovega tekmovanja Fire Combat Junior, ki je letos potekal šesto leto zapored. Namenjeno je mladincem in pripravnikom, ki jih na progi čakajo različne naloge povezane v celoto. V ekipi tekmujeta po dva člana. Iz našega društva so nastopile tri ekipe mladincev, dve ekipi mladink in ekipa pripravnikov.

Mladinci in mladinke so se pomerili v premagovanju rova, visoke ovire, gredi, nizke ovire, gum ter v prenosu ponesrečenca, zvijanju cevi in vezanju vozlov, pripravniki pa v hoji na stolp, dvigu navezanega ročnika, visoki oviri, gredi, prenosu ponesrečanca, nizki oviri in hitrem mokrem napadu.

Iz tekmovanja smo se vrnili z dvema pokaloma za tretje mesto. Med mladinci sta najnižjo stopničko zmagovalnega odra zasedla Miha in Timotej (Najboljša majkemi), med pripravniki pa Kristina in Tilen (Z dihalcem na pot). Med mladinci sta bila Dolenjavaška falota (Jan in Jure) osma, Martin in Peter (Hitrosti dajemo prednost) pa 12. Med mladinkami sta bili na petem mestu boljši Nika in Sara, ki sta se poimenovali Petrova banda, Ida in Maja Ku. (Ne vem) pa sta zasedli sedmo mesto.

Rezultati: Fire Combat Junior Preserje